044
572-00-58
Slide 1
Антисептика шкіри рук
Slide 2
Стерилізація
Slide 3
Дезінфекція
каталог
Предстерилізаційне очищення

 

Предстерилізаційне очищення проводиться після дезінфекції і відмивання інструментів від дезінфектантів. Його мета – видалення білкових, жирових, механічних забруднень і залишків лікарських препаратів. Усі нові інструменти, що не застосовувалися для роботи з пацієнтами, повинні пройти передстерилізаційне очищення з метою видалення промислового змащення і механічних забруднень.

Рекомендується проводити очищення в 2 етапи.

Перший етап – це первинна обробка використаних виробів у клінічних відділеннях. Відразу після знезараження з інструментів за допомогою щітки чи ватно-марлевого тампона видаляються забруднення. Мета такої обробки – видалення видимих забруднень.

Як при ручному, так і при механізованому способі очищення необхідно використовувати миючі препарати, які нетоксичні, дозволені до застосування, мають високі миючі властивості: мінімальне піноутворення, відсутність пірогенності та здатності викликати корозію, здатність добре змиватися.

Для зниження корозії металевих інструментів у миючий розчин, що містить перекис водню, можна додавати олеат натрію як інгібітор корозії
(1,4 мл на 1 л миючого розчину).

Після передстерилізаціного очищення вироби підсушують до повного зникнення вологи у сушильних шафах.

Якість предстерилізаційного очищення виробів медичного призначення оцінюють за наявністю залишків крові, жиру і миючих засобів. Наявність крові оцінюють шляхом постановки азопірамової чи амідопіринової проби. Залишки лужних компонентів миючого засобу визначають за допомогою фенолфталеїнової проби. Наявність жиру визначають постановкою проби із Суданом ІІІ.

На головну сторінку

статті
Вирішальне значення у профілактиці ВЛІ має суворе дотримання санітарних норм і правил, умов та режимів застосування дезінфекційних і стерилізаційних засобів, тобто заходів неспецифічної профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій.
Антисептика шкіри перед ін’єкціями, пункціями, оперативними втручаннями та при післяопераційній обробці є ефективною профілактикою інфікування.
Усі нові інструменти, що не застосовувалися для роботи з пацієнтами, повинні пройти передстерилізаційне очищення з метою видалення промислового змащення і механічних забруднень.