044
572-00-58
Slide 1
Антисептика шкіри рук
Slide 2
Стерилізація
Slide 3
Дезінфекція
каталог
Дезінфекція

Причин, що спричиняють виникнення внутрішньо лікарняних інфекцій, багато. Вирішальне значення у профілактиці ВЛІ має суворе дотримання санітарних норм і правил, умов та режимів застосування дезінфекційних і стерилізаційних засобів, тобто заходів неспецифічної профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій.

Найбільшу небезпеку окрім крові і сироватки виявляють сперма, піхвові секреції, цереброспінальна, синовіальна, плевральна, періонеальна, перикардіальна та амніотична рідини. Фекалії, сеча, мокротиння і блювотні маси, потові і носові секреції, якщо не містять слідів крові, менш небезпечні, але нехтувати запобіжними заходами при зіткненні із цими рідинами теж не слід. Дезінфекція ефективна стосовно вегетативних форм бактерій, патогенних грибів, вірусів, але не завжди ефективна стосовно спорових форм бактерій.

Сучасна дезінфектологія розрізняє три рівня дезінфекції в залежності від кількості і виду знищуваних мікроорганізмів.

Дезінфекція високого рівня (ДВР) – знищення вегетативних форм мікроорганізмів, мікобактерій туберкульозу та дрібних неліпідних вірусів, деякої кількості спорових форм мікробів.

Дезінфекція середнього рівня (ДСР) – знищення вегетативних форм мікроорганізмів, мікобактерій туберкульозу та дрібних неліпідних вірусів.

Дезінфекція низького рівня (ДНР) – знищення вегетативних форм мікроорганізмів, крім мікобактерій туберкульозу.

Дезінфекція повинна виконуватись стосовно усіх інструментів після кожного використання, що спрямовано у першу чергу на профілактику професійного зараження персоналу. Інструменти відразу після застосування, не допускаючи підсушування, занурюють у місткість із дезінфікуючим розчином таким чином, щоб він цілком вкривав інструменти.

Ефективність проведеної дезінфекції залежить також від безпосереднього контакту розчину з оброблюваним матеріалом. Тому перед обробкою необхідно розібрати інструменти, які мають вузькі щілини, канали, з’єднання, щоб забезпечити доступ дезінфікуючих речовин до всіх поверхонь виробів.

Особливе значення має наявність на інструментах залишків кров’яних , білкових, жирових, гнійних, та інших забруднень, залишків лікарських засобів, які при обробці зменшують безпосередній контакт дезінфікуючих речовин з мікроорганізмами. У тих випадках, коли неможливо провести дезінфекцію і видалити забруднення протягом найближчих 1-2 годин після використання інструменту, наприклад, під час операцій, їх необхідно замочити в місткості з водою. Коли з’являється можливість провести дезінфекцію, інструменти із місткості з водою перекладають до місткості з дезінфікуючим засобом. Використана для замочування вода піддається обов’язковому знезараженню.

Після закінчення дезінфекції усі вироби після будь-якого дезінфектанту промивають проточною водою чи зануренням в місткості з водою, строго дотримуючись терміну відмивання, визначеного у методичних указівках на конкретний препарат. Канали виробів промивають за допомогою шприца чи водоструминного насосу.

На головну сторінку

статті
Вирішальне значення у профілактиці ВЛІ має суворе дотримання санітарних норм і правил, умов та режимів застосування дезінфекційних і стерилізаційних засобів, тобто заходів неспецифічної профілактики внутрішньо-лікарняних інфекцій.
Антисептика шкіри перед ін’єкціями, пункціями, оперативними втручаннями та при післяопераційній обробці є ефективною профілактикою інфікування.
Усі нові інструменти, що не застосовувалися для роботи з пацієнтами, повинні пройти передстерилізаційне очищення з метою видалення промислового змащення і механічних забруднень.